Kdy je nejlepší udělat svatbu?

Kdy je nejlepší udělat svatbu?

Jednoduchá otázka na kterou není jednoduchá odpověď, ale během roku to máte takhle:

Svatba v Lednu, únoru a březnu

Je zima. Většina ČR vypadá škaredě, ale hory jsou nádherný! O tom už jsem psal dřív, že zimní svatby fotím moc rád
Když nejste na horách, venku toho moc nevymyslíte, kostel a kulturák ale bude úplně v pohodě. Svatba ve sklepě ve vinařství bude taky úplně v klidu!

Únorová zimní svatba na statku Samsara

svatba v Dubnu

Náhodný počasí, který se skoro nedá předpovídat ani dva dny dopředu, ale je to hezký měsíc. Svatba venku pod párty stanem může být super, ale chce to plynový hořáky ať je teplo. A taky místo ledových drinků raději čaj se slivovičkou.

Pár tipů na svatbu když se ochladí je tady.

Svatba v Květnu

Málo deště, rozkvetlý stromy, příjemný teploty, někdy už začínají letní vedra, může se ale i hodně ochladit. Předpověď počasí většinou vychází, tak vás nic moc nepřekvapí. Je to dobrý kompromis mezi létem a začátkem jara, pravděpodobnější je hezké počasí než škaredé.
Lásky čas ♥ 

Květnová svatba na louce

Svatba v Červnu, červenci

Vedro a možná večerní bouřky. Většinou není vytrvalý déšť přes den, takže tohle vám obřad nerozhodí, spíš čekejte občas slejváky na večer, takže pak na párty to chce mít nějakou zálohu kam se schovat, nebo možná budete tančit v dešti, což je šíleně cool.

Červnová garden párty na statku ve velké zahradě.

Bohužel vedro přes den je opravdu náročný. O tom jak takovou svatbu zvládnout píšu tady.

Svatba v Srpnu

Velké vedro, bouřky minimálně. Vytrvalý déšt spíš ne. Počasí je o něco stabilnější a teplejší než v červenci. Vedra bývají někdy už opravdu extrémní, tak na to myslete i při výběru místa. Svatba v lese bude rozhodně lepší než na betonové terase.

Srpnová boho svatba ve stodole Suška

Svatba v Září

Může pršet několik dní v kuse, může být hezky, většinou předpověď počasí celkem vychází. První půlka září je asi nejlepší počasí z celého roku, celkem pravidelně bývá příjemné teplo bez deště. Druhá půlka je docela loterie, někdy prostě nic moc, tak s tím musíte trochu počítat. Skončilo léto a to babí ještě nezačalo.

Zářijová svatba v dešti

Svatba v Říjnu

Může být babí léto který je lepší než druhá půlka září, ale rozhodně si připravte i chladnou/deštivou variantu, prostě podzim. 

Venku už se to barví do oranžova a natahují se odpolední stíny, což je pro fotky rozhodně super.

Říjnová svatba v opuštěné vesnici

Svatba v Listopadu

Pravděpodobně zima, mlha, déšť. Na horách můžete mít štěstí na inverzi což ve vyšších polohách bude extrémně pohádkový! Dny jsou výrazně kratší, tak je tomu potřeba přizpůsobit svatební harmonogram.

Svatbu v listopadu bych plánoval v podstatě jako zimní bez sněhu, ale na horách na svatýho Martina pravděpodobně sněžit bude :)

Prosinec

Viz leden. Chci fotit víc svateb v zimě!

 


Červen až Září je nejvíc svateb, takže jsou nejvíc obsazený pěkný svatební místa i oblíbení dodavatelé.

V květnu je málo svateb kvůli zastaralé pověře, která už dnes nedává vůbec smysl. Jinak je ten měsíc nádhernej.

V dubnu a říjnu je ještě míň svateb, takže se věci snadněji organizují i doslova na posledních chvíli.

Na numerologii bych se vybodl, ale chápu že když datum hezky vypadá, tak je to prostě hezký, jen jsou podle mě při plánování svatby důležitější věci.

Svatby v pátek docela usnadní organizaci, protože jich je prostě míň než v sobotu, navíc se vám tím prodlouží víkend. Co takhle dvoudenní svatba? 

Svatby ve čtvrtek jsou ještě zajímavější než v pátek. O tom už jsem taky psal.

Za mě radši trochu deště než 40° ve stínu ;)

Hezká svatba se dá udělat úplně kdykoliv, jen prostě musíte se středoevropským počasím počítat a trochu se mu přizpůsobit.