Svatby na místech, kde svatby nebývají

Svatby na místech, kde svatby nebývají

Když začnete řešit kde mít svatbu a hledat vhodné místo pro obřad, hostinu, ubytování, párty… tak možná zjistíte. že to vůbec není snadný.

Určitě narazíte na spoustu krásných míst, opravené mlýny, penziony v přírodě a moc pěkné stodoly, kde jsou svatby často i několikrát do týdne, jsou tam na to skvěle připravení a místa jsou to moc krásná, ale taky pak hodně brzo vyprodaná.

Svatební stodola na samotě U Houpacího koně, jedno z těch moc pěkně upravených míst na svatby, ale možná hledáte něco jednoduššího…

Svatební stodola na samotě U Houpacího koně, jedno z těch moc pěkně upravených míst na svatby, ale možná hledáte něco jednoduššího…

 

Tak co teď, když nechcete ani zámek, ani vesnický kulturák a doma to taky kvůli prostoru nejde. A taky nechcete řešit svatbu dva roky dopředu… Kde dál hledat?

Zkuste hledání ze “svatebních míst” rozšířit na “pěkná místa”.

Tak jako Mónika a Martin když měli malou rodinnou svatbu na statku u hranic ve skoro opuštěné vesnici, nikdy dřív tam majitelé svatbu nedělali a tak o to víc byli úžasní, pohostinní, zábavní… prostě hezky se o nás postarali. Samotný statek měl krásnou podzimní atmosféru atmosféru. Jejich airbnb je tady. Kdyžtak doporučji i v létě na přespání při nějakém výletě po Jižní Moravě.


 

Nebo když Dominika a Mirek chtěli svatbu v přírodě. Našli kousek od Prahy Oslí stezku, kde půjčují oslíky na procházky po lese. Originální zábava pro rodiny s dětmi! My jsme šli s oslíkem do lesa na předsvatební schůzce, pak na svatbě už ne, ale měli jsme na oslí farmě posezení a grilovačku. Opět platí, že tu předtím žádná svatba nebyla a tak bylo všechno strašně na pohodu a majitelé se o nás moc přátelsky postarali.


 

Nebo když jste skauti, tak vlastně mít svatbu s kamarády na skautské základně nebo přímo v táboře dává úplně jasně smysl! Tak jako Terka s Lukášem, kteří na skautskou hájenku pozvali spoustu kamarádů a poprosili je, ať každý vezme kousek masa na gril a štrůdl do soutěže o nejlepší štrůdl. Obřad odpoledne v lese, pak grilovačka, táborák, kytara a spaní na půdě hájenky. Jednoduše skvělej víkend.


 

A třeba i obyčejná chalupa na horách, kterou si celou pronajmete na víkend, stejně jakoby jste to udělali třeba na Silvestra. Venku postavíte párty stan, kdyby třeba pršelo, na zahradě uděláte obřad, venku pak malou párty a večer si u televize zahrajete s kamarády nějakou deskovku. Samozřejmě je potřeba se s majitelem chalupy aspoň trochu domluvit, že ji nechcete jen na přespání, ale na takovou nějakou oslavu :)

Obecně se dá říct, že vhodný pozemek a párty stan je super řešení na skoro jakkoliv velkou svatbu… samozřejmě větší svatba znamená větší stany. Pak už ale stačí jen zařídit catering, nebo nějaký foodtruck a máte vymalováno :)

Na závěr pár tipů na firmy, které vám s tím vším můžou pomoci:

Svatby pod širákem - svatební obřady

Wedding Factory - celé svatby

Zaslíbeni Lásce - celé svatby

Yes&Yes - celé svatby

Veselí pod stanem - půjčení stanu

partystan.cz - půjčení stanu

heat.cz - plynový ohřívač do stanu

airbnb.com - ubytování (filtr ČR, celé nemovitosti)

e-chalupy.cz - chalupy

stanovyhotel.cz - stylový stan jako zázemí pro svatbu venku

meatspace.cz/ - místa pro konání akcí