Objevil jsem další dokonalý místa na svatbu!

Objevil jsem další dokonalý místa na svatbu!

Fotím svatby na čím dál úžasnějších místech, tady jsou některý z nich!

Aktualizováno v srpnu 2019 (přidal jsem skleník v Brně a vinařství v Jaroslavicích)


Statek Samsara u Blanska

sam-10.jpg

To je taková pěkná "slovenská" koliba v horském údolí, 30 minut od Brna! Samotný statek je opravdu krásný zvenku i uvnitř a navíc všude okolo vidíte ovečky, kozy, lamy, louky, lesy... já víc nechci. A skvěle tu vařej, plus tam najdete i wellnes, tak když ne na svatbu, aspoň na výlet si zajeďte :)
http://www.penzion-samsara.cz/

Zimní pohádková svatba

Léto na Samsaře


Skleník Mendelovi univerzity (Brno)

mirkavilem62.jpg

Svatba ve skleníku? Tak třeba v zimě je to super, nebo na jaře a na podzim když prší a vy chcete být v přírodě a nechcete zmoknout a chcete být poblíž městu nebo přímo ve městě. Kromě toho že to je moc krásný a zajímavý prostor, tak tady je navíc opravdu skvělé světlo, které vám bude slušet.

Na menší svatební obřad moc lepších míst v Brně neznám.

http://arboretum.mendelu.cz

Mirka a Vilém

Ve skleníku jen se svědky


Vinařství Mühlberger (Jaroslavice)

kristynapetr219 .jpg

Byl jsem tu na svatbě když pršelo, a bylo to úplně v pohodě, úplně fajn. Penzion má velký otevřený prostor pro stoly na hostinu v podobném stylu jako jsou dneska ty moderní stodoly, ale z jedné boční strany je to úplně otevřené do uzavřeného dvora. Takže můžete plynule přecházet dovnitř-ven. Což je pro pohodové svatby ta úplně nejlepší architektura.

Obřad může být na trávě nebo pod pergolou, obojí bude fajn.

Víno tu mají báječný, jídlo vozí catering z nedaleké pizzerky, kde vaří výborně a můžu říct, že lepší raut jsem moc často nepotkal :)

Jaroslavice jsou přímo na hranicích s Rakouskem, kousek od Znojma, z Brna je to přesně hodina autem. Maličká příjemná vesnička, v okolí vinohrady, rybník a kouzelný “opuštěný” zámek, takže i místa na portréty si tu snadno najdete..

http://www.muhlberger.eu/


Statek U Kapličky (Skalka u Prostějova)

DSCF4245.jpg

Ideální místo na svatbu když si všechno chcete zařídit sami, prostě si jen pronajmete hezký prostor a dál je to na vás. Základem je velká stodola, která se otevírá na dvě protější strany, na jedné pak máte krásný uzavřený dvůr a ubytování, na druhé je otevřená zahrada.

Takže i na větší svatbě si zde hosté snadno najdou svůj koutek a užijí si odpoledne hezky v klidu. Uvnitř stodoly je pak dost místa jak na velkou hostinu, tak i na velkou párty :)

https://statekukaplicky.cz/


Stodola Suška (Kravsko u Znojma)

10.jpg

Tohle je prostě jedno z těch míst, kde se dá udělat opravdu dokonale krásná svatba. Velká stará stodola daleko v polích s hezky upraveným interiérem, pěkným osvětlením a velkými okny. Pro fotografy rozhodně velká radost tady fotit, pro vás možnost jak si užít pěknou a pohodovou svatbu i když máte hodně hostů.

Slovenská svatba ve stodole Suška


Ekofarma Sádky Kunovice

http://www.farmasadky.cz/

Spousta přírody, jezírko, ovocnej sad, naprostej klid a velká restaurace s nejlíp nasvíceným svatebním sálem! Fakt jsem nikdy neviděl lepší světlo v interiéru. Žádný žárovky, zářivky, kraviny, ale prosklená střecha a velký okna všude okolo. Díky za takový světlo v interiéru, lidem to pak na fotkách moc sluší. 

Obřad bych doporučil venku na trávě a vlastně celou svatbu si užít venku na trávě. I pro 100 lidí je to tady pohodička.


Hodějovický mlýn (Pelhřimov)

www.hodejovickymlyn.eu

monikavojta1.jpg

Kousek od Pelhřimova najdete tento krásný mlýn opravený hlavně na svatby a podobné akce. Na velké svatby je úplně super, protože má spoustu zákoutí, spoustu volného prostoru, skvělou kamennou stodolu, docela dost pokojů, no líbilo se mi tady.

Velká letní párty na Hodějovickém mlýně


Dvůr Honětice (15km od kroměříže)

www.dvurhonetice.cz/

2017-12-05_0037.jpg

Jestli se vám líbí vintage styl a hledáte pěknou dřevěnou stodolu, tohle bude pro vás. Já zde byl na svatbě na podzim když pršelo a už nebylo vůbec teplo, takže jsme se trochu báli zimy, ale i takto děravá stodola se dala slušně vytopit.

Na podzim tedy doporučuji spíš pro menší svatby, v létě ale klidně i pro trochu větší díky rozlehlému venkovnímu prostoru, nebál bych se využít i koupání, k tomu stánek se zmrzlinou a máte úžasně pohodovou svatbu :)

Nevadí, že na svatbě prší


Pomezní Bouda (krkonoše)

terezakarel21.jpg

www.pomezni-bouda.cz/

Klasická Krkonošská horská chata, ale s krásně zrekonstruovaným dřevěným interiérem a přímo fantastickou kuchyní, tady byla radost strávit víkend. Fotil jsem tady svatbu na svatého Martina když napadl první sníh, to bylo moc hezký, ale i v létě by tu klidně mohla být moc pěkná svatba.


Statek Kočvary (berounsko)

https://www.kocvary.cz/

katka_petr_7.jpg

Ideální místo na velkou garden párty. Vnitřní zázemí je spíš jednodušší, tak musíte být trochu punkáč, ale prostor venku nemá chybu. Je to velká uzavřená zahrada s otevřeným prostorem i vysokýmy stromy, takže si tady vždy najdete příjemné místečko i když je v létě vedro a máte na svatbě přes stovku lidí.

Velká letní gardenparty


Samota u Houpacího koně (vysočina)

https://houpacikun.com/

kristyna_tom369.jpg

Když chcete krásné místo na velkou letní svatbu blízko přírody. Mají tady moc pěkné a celkem velké ubytování, je to v podstatě uprostřed republiky, můžete využít dokonalou stodolu, sklípek, několik venkovních posezení, prostě tady si snadno uděláte vážně hezkou svatbu.


Boří dvůr (valtice)

2018-12-28_0068.jpg

Mám rád svatby na místech, kde se svatby normálně nedělají. Třeba tady na Bořím dvoře kde jsem fotil vloni na podzim nikdy před tím žádná svatba nebyla. O to líp se tam o nás starali :) Navíc je to místo moc kouzelné, trochu opuštěné, ale krásné. Ideální na malou rodinou svatbu.

Svatební oslava v pustině na hranicích


Postupně budu tento seznam rozšiřovat! Podle čeho hodnotím který místa sem přidat? Musí být fotogenický, stylový, nepřeplácaný, přirozeně krásný. S příjemnou obsluhou, dobrým jídlem, dobrým světlem v interiéru. A taky by se mělo dát fotit svatební portréty přímo tady, bez nějakého odjíždění pryč. Prostě místa kde se vám bude na svatbě líbit :)

Kde najít další zajímavý místa na svatbu a pak si vybrat?

Mám tady ještě jeden článek o místech, kde svatby běžně nebývají, ale taky to tam bylo moc fajn: http://malinaphoto.cz/blog/planovani-svatby-na-mistech-kde-svatby-nebyvaji

Mrkněte asi i na tyhle portály:

https://www.amazingplaces.cz/

https://www.svatba-ve-stodole.cz/

https://www.meatspace.cz/