Jak zvládnout svatbu venku když se ochladí?

Jak zvládnout svatbu venku když se ochladí?

Mě tyhle svatby docela hodně baví, sice je zima a někdo by si myslel že to bude smutný, ale ono to lidi tak hezky spojí dohromady, naladí je to na jednu vlnu a prostě vznikne úplně jiná atmosféra. Chce to mít hlavu otevřenou zajímavým nápadům a improvizaci, ale pak je to prostě fajn.

D75_7988.jpg

Už o mě pár lidí říkalo, že jsem ideální fotograf na focení ve špatným počasí, už jsem si zvykl fotit zamotaný v dece a měnit si promočený ponožky (vím, musím si koupit lepší svetr a kabát a boty... ). Mě ten déšť na svatbě prostě baví víc než vedro.

 

Tady máte několik tipů, které jsem na svatbách buď okoukal, nebo na které jsem prostě přišel. Hlavně o tom jak zvládnout přelom zima/teplo když na jaře a na podzim zlobí počasí. O úplně zimních svatbách něco napíšu zase příště :)

Není to řazeno podle důležitosti, všechno je důležité:

1. Deka

Když pomineme, že já osobně ji nosím celkem rád, tak hlavně pro hosty sedící u stolů je to nejlepší nápad. Deka obecně zahřeje víc než kabát, zvlášť v sedě. 

Lenka s Honzou to v dubnu třeba vyřešili tak, že nakoupili deky jako dárek pro všechny hosty. Za mě fantastický nápad a ani moc draze to nevyjde. Tyhle obyč deky stojí pod 100kč a dárek ze svatby je to super, vylepšit je můžete třeba i o nějakou výšivku s datem svatby apod.

Nebo hostům v pozvánce třeba jen doporučte ať si deku na sezení radši vezmou, kupte jich třeba jen 10 a zbytek ať mají hosté vlastní.

2. Čaj

Uvařte ho ve velkých kastrolech jako na dětským táboře, ať si každý může nabrat do hrnečku dle chuti. Když vedle toho postavíte pár lahví slivovice nebo tuzemáku, bude té radosti ještě víc. Na svatbě Lenky a Honzy se takových kastrolů vypilo odhadem třeba 10, takže fakt dost, jen se domluvte s restaurací nebo cateringem ať tohle zařídí. Nestojí to skoro žádný peníze a je to na svatbu v chladnějším počasí fakt základ.

Pokud vám catering nabídne jen čaj z kávovaru nebo rychlovarné konvice, přemluvte je. To se prostě nebude stíhat vařit.

3. Plynové hořáky

Jestli máte svatbu venku třeba na zahradě pod stanem, nebo v nějaké otevřené stodole. Tak to prostě musíte nějak vytopit a tyhle plynový hořáky jsou skvělý a jednoduchý řešení. Dají se i snadno pronajmout, když je třeba v místě svatby nemají. www.Heat.cz

DSC_6014.jpg

 4. Ponožky a boty

Já vím, vy chcete na svatbu ty lehoučký balerínky nebo lodičky, který byly někde v časopisu... ale bude vám zima, bude vás to štvát a neužijete si svatbu. Vybírejte nejen podle vzhledu, ale ať jsou i trošku praktický. Ponožky taky nepodceňujte, než nějaký módní výstřelek, raději si kupte kvalitní Merino vlnu, klidně i v tom nejtenčím provedení, jen ať je vám teplo.

Protože když bude třeba ještě mokro a budete chodit po trávě, tak se vám nohy promočí rychleji než se zdá... 

5. Oblečení

Připravte si k šatům nějaký kabátek, bundičku, kožešinu nebo klidně už zmíněnou deku, ale ať se máte čím zahřát. To stejné platí i pro ženicha, ona sice láska hřeje hezky, ale mít na podzim nějaké podzimní sako a šikovnou vestu rozhodně není špatný nápad. Stejně tak i hostům napište, že mají počítat s chladnějším počasím a tak ať si na večer vezmou něco teplejšího i když to třeba nutně nebude podle etikety.

monikamartin-200.jpg

 

6. Oheň

Na pár svatbách jsme měli klasický táborák a všechny moc bavilo u něj sedět a povídat si.

terka-lukas-290.jpg

7. Svařák

O čaji s rumem už jsem psal, ale co to posunout ještě dál a pro hosty navařit pár desítek litrů výborného svařáku? Udělat prostě nápojové menu trochu atypicky, ale přesně pro vaši svatbu? :)

8. Nestresujte

I svatby v dešti jsou krásný a lidi si je dokáží užít, jen prostě pár věcí se musí udělat jinak než když je vedro. Svatby ve vedru? I o těch mám podobný článek, klik.