7 nápadů na báječné párové focení

7 nápadů na báječné párové focení

Každej by chtěl pěknou fotku s někým koho má rád, na tom se asi v podstatě shodneme a pokud jste u mě na webu, možná byste byli rádi, abych vás vyfotil já, ale to teď není ani moc podstatné. Mám tady pro vás několik nápadů jak takové fotky vymyslet :)

Úplně nejjednodušší je, najít si pěkné místo a jít tam s šikovným fotografem/fotografkou, mít fajn náladu a za chvilku mít několik pěkných fotek, nebolí to, nezabere to moc času, často je to docela sranda... tady je hlavní fakt jen ta nálada, místo a trochu oblečení. Fotím takto páry často, je to takový základ třeba i předsvatebního focení, kde jde hlavně o to se trochu seznámit, zvyknout si na fotografa atd. 

Ale párové focení můžeme udělat i trochu jinak, tady je 7 možností, které mi teď nejvíc vrtají hlavou:

1. Táborák

2017-12-02_0004.jpg

Tak jako jsme fotili s Klárkou a Kubou, můžete se podívat na sérii fotek, byla to sranda, trochu výzva po technické stránce, ale nic co by nešlo s chladnou hlavou nafotit. Spíš bych doporučil jít fotit před západem slunce, než v noci, budete pak mít půlku fotek v šeru, půlku ve tmě... a obojí má něco do sebe.
Líbí se vám to? Můžeme se domluvit, naložím do auta suchý dřevo a můžeme někam vyrazit!

Tip:
Máte "zrcadlovku" a stativ? Myslím, že tyhle fotky zvládnete i sami!
• Udělejte si táborák (nezapomeňte si zápalky, dřevo se dá koupit klidně v hobby marketu)
• Sedněte si na stranu kde za sebou máte horizont, nebo les, nebo prostě něco fajn
• Na opačnou stranu dejte foťák na stativu
• Jestli máte dálkovou spoušť, nebo ovládání přes mobil, můžete to zkusit využít
• Případně nastavte foťák na focení série několika fotek (časosběr, intervalové snímání...), hodně fotek, s rozestupem pár sekund
• Zaostřete a vypněte autofocus, přepnete na manuální expozici, foťte do rawu
• Pokud nemůžete fotit do rawu, nastavte vyvážení bílé na žárovku, nebo okolo 2600K
• Nastavte malou clonu (já fotil na f/2)
• Nastavte čas 1/20s - 1/60s (vhodné rozmezí pro rozmazané plameny)
• ISO nastavte dle potřeby, mě vycházelo 3200 (Nikon D750, docela velká tma)
• Experimentujte s expozicí tak, aby fotky byly tmavé a tváře hezky nasvícené bez přepalů
• Zapněte focení sekvence a pak už jen seďte u taboráku a moc se nehýbejte :)
• Opakujte dle chuti a požadovaného počtu fotek


2. Wellness víkend

olomouc187.jpg

Nebudu vás fotit ve Wellness, i když asi i to by mohlo být zajímavý a vlastně proč ne!

Spíš mám na mysli, že si prostě uděláte hezký víkend ve wellness s dokonalým jídlem a na dobrém místě... a já za vámi na dvě hodinky přijedu pro pár fotek. Jestli večer, nebo ráno, to je jedno, záleží i na konkrétním prostředí. Hlavní je, že si krásně odpočinete, trochu zapomenete na všechny běžný starosti, uděláte si pěkný víkend a pak na něj ještě budete mít památku na fotkách, které budou "trochu jiné" než selfie.3. Dovolená v ČR nebo v zahraničí

 

bali_bara_patrik244.jpg

Vlastně skoro to stejný jako "dvojka" wellness víkend, ale jste někde na dovolené, třeba v horách, nebo v pěkném městě, nebo u moře oujé... a já za vámi na půlden přijedu a něco spolu nafotíme. Zase prostě něco víc než fotky z telefonu, něco co by šlo vytisknout ve velkým formátu na zeď.

Jestli budeme fotit pár hodin, nebo to natáhneme na celý den a noc, to už záleží na vás. Klidně s vámi půjdu na celodenní tůru po horách, nebo když jste v historickém městě, celé ho obejdeme, vyzkoušíme nejlepší kavárny a vylezeme na nějakou vyhlídku. U moře bych to viděl na mix fotek vodních sportů a takové té hezké romantiky na prázdné pláži nebo na útesu... 

Je mi jasný, že přivést si na dovolenou do zahraničí fotografa z ČR vypadá jako zbytečně luxusní nápad a asi to i trochu luxus je, ale zase prostě budete mít fotky, který si sami nevyfotíte a máte pak pěknou památku na celý život. 

Nafocení svatební cesty nebo svatby v zahraničí? No i o tom je tady vlastně řeč!


4. Tančení v dešti

DSCF7185.jpg

Prší, ale uprostřed léta je teplo, jsme ve městě a ten déšť nám ani trochu nevadí. Skáčeme přes kaluže, schováváme se pod deštníkem, tančíme naboso na náměstí… Umíte si takovou romantickou zábavu představit? Já taky a rád bych vám takové fotky vyfotil :)

Něco jako tady na Pinterestu.


5. Jen tak doma

olomouc161.gif

Tak trochu obyčejný den, romantická snídaně, trochu válení na gauči, procházka do obchodu se zeleninou, společné vaření, oběd, kafíčko, trochu lenošení… třeba ještě procházka někam pryč. Nebo tak něco, to teď přesně nevím, však je to váš hezkej den, ne můj :)

Ještě jedna nástěnka na Pinterestu.


6. Noční výlet pod hvězdami

D75_8462.jpg

 Podobně jako v prvním bodu u táboráku, tady si můžeme udělat noční výlet a vyfotit trochu té romantiky pod hvězdami. Na rozdíl od táboráku, ale bude nutné odjet dál od Brna, třeba na Pálavu, nebo někde víc do hor. Musí svítit měsíc, alespoň půlka, ale raději úplněk. Musí být jasno. A neměla by být úplná zima. Můžeme tímhle navázat na nějaké celodenní focení, nebo se můžeme potkat až večer a někam vyrazit. Je to ale taková specialitka, protože spojit volný čas a ještě vhodné počasí, to už je veliký štěstí... určitě by takové focení šlo spojit s celonočním kempováním ve stanu :)

Fotili jsme si takto s Verčou autoportréty, ale svítil měsíc jenom na půl a to je úplně na hraně technických možností, chce to prostě úplněk... i tak počítejte, že na fotkách bude šum, budou rozmazaný a nebudou moc barevný, ale budou mít takový jinačí kouzlo :)


7. Procházka městem

Hodně jsem tady psal o přírodě, ale stejně skoro všichni žijeme ve městech a máme města rádi, kavárničky, hospody, dobrý jídlo, kultura, sport, co dál? Povídejte...

Rozhodně se dá i ve městech skvěle fotit, něco zažít, něco nového objevit, někde se ztratit a pak mít fotky na kterých si to všechno zapamatujete :)

alicemichal48.jpg

Nápadů by bylo víc

Taky už vás napadá kde a jak by šlo fotit pěkný fotky, ono těch možností je dneska fakt hodně, stačí se sebrat a jít ven. Tohle bylo jen několik témat párových fotek, který mi teď leží v hlavě a budu nadšený když je pro vás nafotím!

Rozhodně doporučuji před každým takovým focením se s fotografem, se mnou nebo s kýmkoliv jiným, sejít osobně, poznat se, popovídat si a teprve pak řešit kam půjdete fotit a co si vezmete na sebe... 

Máte tedy zájem? Napiště mi něco o sobě, co vás tady zaujalo, jaké je vaše přání a tak nějak prostě něco o vás, o fotkách atd. Budu se těšit.