7 nápadů na báječné párové focení

7 nápadů na báječné párové focení

Každej by chtěl pěknou fotku s někým koho má rád, na tom se asi v podstatě shodneme a pokud jste u mě na webu, možná byste byli rádi, abych vás vyfotil já, ale to teď není ani moc podstatné. Mám tady pro vás několik nápadů jak takové fotky vymyslet :)

Úplně nejjednodušší je najít si pěkné místo a jít tam s šikovným fotografem/fotografkou, mít fajn náladu a za chvilku mít několik pěkných fotek, nebolí to, nezabere to moc času, často je to docela sranda... tady je hlavní fakt jen ta nálada, místo a trochu oblečení. Fotím takto často, je to takový základ třeba i předsvatebního focení, kde jde hlavně o to se trochu seznámit, zvyknout si na fotografa atd. 

Ale párové focení můžeme udělat i trochu jinak, tady je 7 možností, které mi teď nejvíc vrtají hlavou:

1. Táborák

2017-12-02_0004.jpg
2017-12-02_0009.jpg

Tak jako jsme fotili s Klárkou a Kubou, můžete se podívat na sérii fotek, byla to sranda, trochu výzva po technické stránce, ale nic co by nešlo s chladnou hlavou nafotit. Spíš bych doporučil jít fotit před západem slunce, než v noci, budete pak mít půlku fotek v šeru, půlku ve tmě... a obojí má něco do sebe.
Líbí se vám to? Můžeme se domluvit, naložím do auta suchý dřevo a můžeme někam vyrazit!

Tip:
Máte "zrcadlovku" a stativ? Myslím, že tyhle fotky zvládnete i sami!
• Udělejte si táborák (nezapomeňte si zápalky, dřevo se dá koupit klidně v hobby marketu)
• Sedněte si na stranu kde za sebou máte horizont, nebo les, nebo prostě něco fajn
• Na opačnou stranu dejte foťák na stativu
• Jestli máte dálkovou spoušť, nebo ovládání přes mobil, můžete to zkusit využít
• Případně nastavte foťák na focení série několika fotek (časosběr, intervalové snímání...), hodně fotek, s rozestupem pár sekund
• Zaostřete a vypněte autofocus, přepnete na manuální expozici, foťte do rawu
• Pokud nemůžete fotit do rawu, nastavte vyvážení bílé na žárovku, nebo okolo 2600K
• Nastavte malou clonu (já fotil na f/2)
• Nastavte čas 1/20s - 1/60s (vhodné rozmezí pro rozmazané plameny)
• ISO nastavte dle potřeby, mě vycházelo 3200 (Nikon D750, docela velká tma)
• Experimentujte s expozicí tak, aby fotky byly tmavé a tváře hezky nasvícené bez přepalů
• Zapněte focení sekvence a pak už jen seďte u taboráku a moc se nehýbejte :)
• Opakujte dle chuti a požadovaného počtu fotek


2. Wellness víkend

D75_9058.jpg
D75_9102.jpg

Nebudu vás fotit ve Wellness, i když asi i to by mohlo být zajímavý a vlastně proč ne! Spíš mám na mysli, že si prostě uděláte hezký víkend ve wellness s dokonalým jídlem a na dobrém místě... a já za vámi na dvě hodinky přijedu pro pár fotek. Jestli večer, nebo ráno, to je jedno, záleží i na konkrétním prostředí. Hlavní je, že si krásně odpočinete, trochu zapomenete na všechny běžný starosti, uděláte si pěkný víkend a pak na něj ještě budete mít památku na fotkách, které budou "trochu jiné" než selfie.
Podobně to udělali Petra s Petrem na Samsaře. Po tom co si užili příjemný víkend, jsem za nimi ráno přijel, dali jsme si čaj a kafe, probrali focení svatby, kterou chystají a pak jsme se trochu prošli po okolí :) 


3. Dovolená v ČR nebo v zahraničí

 

8.jpg
29.jpg

Vlastně skoro to stejný jako "dvojka" wellness víkend, ale jste někde na dovolené, třeba v horách, nebo v pěkném městě, nebo u moře oujé... a já za vámi na půlden přijedu a něco spolu nafotíme. Zase prostě něco víc než fotky z telefonu, něco co by šlo vytisknout ve velkým formátu na zeď.

Jestli budeme fotit pár hodin, nebo to natáhneme na celý den a noc, to už záleží na vás. Klidně s vámi půjdu na celodenní tůru po horách, nebo když jste v historickém městě, celé ho obejdeme, vyzkoušíme nejlepší kavárny a vylezeme na nějakou vyhlídku. U moře bych to viděl na mix fotek vodních sportů a takové té hezké romantiky na prázdné pláži nebo na útesu... 

Je mi jasný, že přivést si na dovolenou do zahraničí fotografa z ČR vypadá jako zbytečně luxusní nápad a asi to i trochu luxus je, ale zase prostě budete mít fotky, který si sami nevyfotíte a máte pak pěknou památku na celý život. 

Nafocení svatební cesty? No i o tom je tady vlastně řeč!

Cena za několika hodinové focení 2500 Kč, 5000 Kč za celý den. Plus doprava... případně další nutné náklady, ale to je vše o rozumné dohodě.
Focení někde v zahraničí můžeme udělat i na 2-3 dny, cena by klidně mohla zůstat stejná, jen ubytování by bylo navíc. 


4. Hory v zimě

terezakarel211.jpg

Chystáte se v zimě na hory? Sníh, sluníčko, dobrý pití, pohodička, trošku sport, trošku flákání... to taky vypadá jako fajn příležitost pro pěkný fotky. Klidně za vámi někam na jeden den přijedu, stačí se domluvit. 

Cena 5000 Kč včetně dopravy kdekoliv v ČR. Alpy a Tatry o 1500 Kč dráž (cesta a přespání)


5. Zásnuby

Teď od dovolených zase zpátky k obecnějšímu tématu. Co takhle mít vyfocený zásnuby? Jakože fakt ten moment kdy požádáš svoji holku o ruku? To zní jako fotka, která rozbrečí všechny maminky a babičky a když si ji pak vytisknete jako dekoraci na svatbu... no co mám povídat :)

Jak to udělat?

Samozřejmě to musí být překvapení, takže se třeba můžeme domluvit na normální párové focení a během něj proběhne žádost o ruku a já vás vyfotím. Samozřejmě to musím předem vědět a musíme se šikovně domluvit kdy kde jak... 

Nebo s vámi můžu jít úplně na tajnačku, což se dá zvládnout někde ve městě, nebo někde kde je hodně lidí, třeba na pláži... Budu schovaný, budu vás sledovat, musím vědět jaké máš konkrétní plány, kdy a kde mám být, ať vás zdálky teleobjektivem můžu hezky vyfotit. Pak na to můžeme navázat i normálním párovým focením, tam už je zase těch možností hodně :)


6. Noční výlet pod hvězdami

 

D75_8462.jpg
D75_8445.jpg

Podobně jako v prvním bodu u táboráku, tady si můžeme udělat noční výlet a vyfotit trochu té romantiky pod hvězdami. Na rozdíl od táboráku, ale bude nutné odjet dál od Brna, třeba na Pálavu, nebo někde víc do hor. Musí svítit měsíc, alespoň půlka, ale raději úplněk. Musí být jasno. A neměla by být úplná zima. Můžeme tímhle navázat na nějaké celodenní focení, nebo se můžeme potkat až večer a někam vyrazit. Je to ale taková specialitka, protože spojit volný čas a ještě vhodné počasí, to už je veliký štěstí... určitě by takové focení šlo spojit s celonočním kempováním ve stanu :)

Fotili jsme si takto s Verčou autoportréty, ale svítil měsíc jenom na půl a to je úplně na hraně technických možností, chce to prostě úplněk... i tak počítejte, že na fotkách bude šum, budou rozmazaný a nebudou moc barevný, ale budou mít takový jinačí kouzlo :)

7. Citylife

21.jpg
4.jpg
31.jpg

Hodně jsem tady psal o přírodě, ale stejně skoro všichni žijeme ve městěch a máme města rádi, kavárničky, hospody, dobrý jídlo, kultura, sport, co dál? Povídejte...

Rozhodně se dá i ve městech skvěle fotit, něco zažít, něco nového objevit, někde se ztratit a pak mít fotky na kterých si to všechno zapamatujete :)

Takto jsme fotili s Klárkou a Kubou předsvatební fotky. Kecali jsme o svatbě a přitom vylezli na pěknou vyhlídku, dali si super donnuty a ovoce na Zelném trhu, kafe v Monogramu a skončili na drinku v Baru, který neexistuje, kde jsme si užili skvělej večer při skládání origami na jejich svatební výzdobu. Portréty by prostě měli být o něčem víc než ostrých očích a rozmazaným pozadí :)

Nápadů by bylo víc

Taky už vás napadá kde a jak by šlo fotit pěkný fotky, ono těch možností je dneska fakt hodně, stačí se sebrat a jít ven. Tohle bylo jen několik témat párových fotek, který mi teď leží v hlavě a budu nadšený když je pro vás nafotím!

Rozhodně doporučuji před každým takovým focením se s fotografem, se mnou nebo s kýmkoliv jiným, sejít osobně, poznat se, popovídat si a teprve pak řešit kam půjdete fotit a co si vezmete na sebe... 

Máte tedy zájem? Napiště mi něco o sobě, co vás tady zaujalo, jaké je vaše přání a tak nějak prostě něco o vás, o fotkách atd. Budu se těšit.

DSC_0082.jpg