4 možnosti jak připravit skvělou zimní svatbu!

4 možnosti jak připravit skvělou zimní svatbu!

Svatba v zimě, dřív něco úplně normálního, dneska téměř výstřednost… Jak ji udělat skvělou? A je to vlastně dobrý nápad nebo ne?

Podle mě je to skvělý nápad. Hned z několika důvodů…

D75_4483.jpg
  1. V létě je hodně svateb, v zimě jich je málo. V zimě se vám zřejmě nestane, že někdo z hostů má za sebou 3 svatební víkendy v řadě a další 3 ho čekají. Nestane se taky, že by někdo z kamarádů nemohl přijít, protože musí jít na svatbu jinému kamarádovi.

  2. Svatební místa i ostatní dodavatelé jako catering, dorty, švadleny, fotografové, kameramani, kapely mají víc volných termínů a naplánovat svatbu tedy bude jednodušší a svobodnější. Možná i levnější. Jsou například místa, kde v zimě bude cena za pronájem i poloviční oproti letní sezóně. Většina fotografů a kameramanů vám taky nabídne nějakou slevu.

  3. Zima lidi spojuje, drží víc pohromadě, nikde moc necourají, udržují kolektiv a svatba má takovou sevřenější atmosféru. Tohle platí i pro podzimní svatby v dešti!

  4. Není vedro. Nikdo vám neomdlí vedrem, nerozteče se vám dort ani makeup.

  5. I v poledne je příjemné světlo, které vám bude slušet, oproti ostrému letnímu polednímu slunci.

Nevýhody? Asi neuděláte letní garden párty, nikdo se nebude moc povalovat po trávě, ani koupat v bazénku, možná bude potřeba hledat kompromisy u svatebních šatů, pár lidí asi bude remcat…

Je to ale jen na vás! Jednoduše pokud vás zima baví, zvažte to. Případně pokud chcete třeba stihnout svatbu před porodem miminka, zimní svatby se vůbec nebojte, je spousta možností jak ji udělat krásnou.

 

Několik nápadů jak tu zimní veselku zorganizovat…

Romantická svatba na statku

Středně velká svatba okolo 20-50 lidí, romantické místo na samotě, klidný statek nebo rovnou horská chata

Blízko přírody, někde na horách, sníh, dřevo, vůně svařáku, pohodlný svetříky, venku zebe mráz, uvnitř je krásně teplo od krbu, svatba trochu venku, trochu uvnitř, každý si najde to svoje. Romantický obřad s krásnou zimní výzdobou, na oběd něco sezónního, na pití místo ledových drinků grog a svařák, večer nějaká dobrá muzika a tancování dlouho do noci. Jestli se to o půlnoci zvrhne v koulovačku a stavění sněhuláků, to už se uvidí…

Přesně takovou romantickou svatbu jsem fotil v únoru na Samsaře, podívejte:

http://malinaphoto.cz/svatba/zimni-svatba-statek-samsara

www.perkypugweddings.com

 

Malá svatba jen se svědky

Jen vy dva a svědci, nebo nejbližší rodina, dohromady pod 10 lidí. Centrum města, nebo divoká příroda.

Nikdo neříká, že na svatbě musí být hosté, když chcete být sami, je to vaše věc, vaše přání, váš den!

Takhle malou svatbu můžete udělat doslova kdekoliv a den strávit úplně jakkoliv. Co se třeba celý den válet ve wellness, nebo vyrazit na nějaký výlet, nebo přidat nějaký adrenalinový zážitek? Obřad udělat na nějakém zajímavém místě, nebo klidně jen na radnici, nebo někde kde to prostě máte fakt hodně rádi. Oběd si dát ve skvělé restauraci, kde ani nebudou vědět, že je to svatba, večer zapadnout do oblíbeného baru, nebo zpátky do zimního wellness a prostě se flákat v sauně a skákat do sněhu :)

Pro inspiraci tu mám dvě alba, první není svatba, ale jen focení pro inspiraci, jak by taková malá svatba v centru města klidně mohla vypadat. Druhé je potom malá rodinná svatba ve skleníku, což by i v zimě mohla být zajímavá varianta:

http://malinaphoto.cz/blog/jak-udelat-malou-svatbu-bez-lidi-editorial

http://malinaphoto.cz/svatba/svatba-jen-se-svedky-ve-skleniku

 

Velká párty na hotelu

Větší svatba 50-150 lidí, prostorný hotel s výborným servisem

Zimní svatbu snadno vyřešíte i tak, že zůstanete celý den uvnitř. Pak to chce hlavně příjemný a prostorný interiér, kde se budou všichni cítit dobře, budou mít příležitost najít si i nějaké klidně zákoutí a bude tam servis, který se o vás báječně postará. Podle počasí pak obřad může být venku v parčíku, venku na terase, nebo třeba i uvnitř v pěkném sále, nebo na velké půdě apod. Samozřejmě taky v kostele, nebo v nějaké zajímavé historické budově, případně i v industriálním prostoru, pokud ale budete přejíždět, doporučil bych ať je všechno hezky poblíž a v případě špatného počasí nemáte velké potíže s auty.

Přesně takovou zimní interiérovou svatbu vám tu teď neukážu, slíbil jsem že ji nezveřejním, ale aspoň pár tipů na místa, kde to můžete omrknout:

http://www.yardresort.com/ (Praha)

http://hotel-pracharna.cz/ (Olomouc)

http://www.hranicnizamecek.cz/ (Valtice)

 

Pohodička ve vinném sklepě

Menší nebo střední svatba 30-60 lidí, větší vinařství se sklepem zařízeným na celodenní posezení s vytápěním

Jste uvnitř a je vám úplně jedno jak je venku, nemáte ani okna abyste měli možnost nějak řešit venkovní počasí.. Dáte si fajn jídlo, ochutnáte skvělá vína a popovídáte si s lidmi, které máte rádi. Zatímco v létě se dají ve sklepech dělat i hodně velké svatby, protože lidi se pak částečně rozutečou po venku, v zimě bych byl opatrný a nenacpal vnitřní prostor k prasknutí. V největších sklepech může být pohodlně i kolem stovky lidí, ale fakt jen v těch největších.

Tohle album je sice ze září, ale když si odmyslíte těch pár venkovních fotek, tak by to v zimě mohlo vypadat úplně stejně, obřad v kostele, hostina ve sklípku:

http://malinaphoto.cz/svatba/cesko-francouzska-svatba-na-vysehrade-praha

Ty větší vinařství najdete třeba tady:

http://www.vinarsky-dum-dominant.cz/

https://www.vinarstviukaplicky.cz/

https://www.vinarstvinosreti.cz/

 

Další inspirace ze svateb kde jsem sice nebyl, ale moc mě baví se na ně koukat:

www.dibproduction.cz

www.kacofilms.com

Pro inspiraci můžete mrknout i do katalogu Green Wedding Shoes

https://greenweddingshoes.com/category/inspiration/winter-inspiration/

Tak a teď s chutí do toho!

Pojďme nějakou krásnou zimní svatbu společně naplánovat!

terezakarel219.jpg